Výstava fotografií Bronislavy Hyvnarové - Děti Tanzánie

Na sklonku loňského roku se sešlo několik skalních přátel knihovny a založilo občanské sdružení s názvem Klub přátel Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku o.s. Sdružení bylo registrováno 23.1.2013 Ministerstvem vnitra.

Občanské sdružení Klub přátel Knihovny Vincence Priessnitze je dobrovolným, otevřeným, nevládním, neziskovým a nepolitickým sdružením fyzických osob, v němž se tyto osoby sdružily k aktivní činnosti v oblasti kultury, vzdělávání a k popularizaci a propagaci níže uvedených cílů.

Veškerá činnost sdružení probíhá v rámci platných zákonů a nařízení. Cíle sdružení neodporují žádnému  článku Ústavy ČR, Listiny základních práv a svobod a platných zákonů.

Základními cíli sdružení jsou zejména organizace společenských a kulturních aktivit zaměřených na podporu čtenářství, vzdělanosti a osobnostního rozvoje u všech věkových skupin a společenských vrstev obyvatelstva bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství a rasy.

Podpora a rozvoj čtenářské gramotnosti u dětí, pěstování soc. návyků. Propagace a popularizace knihy, knihovny a čtení vůbec. Rovněž i kulturní (besedy, prezentace, setkání s umělci, výstavy, koncerty, tematické exkurze, vernisáže, volnočasovou činnost) a vzdělávací (přednášky).

Členem sdružení mohou být fyzické osoby starší 15 let, které souhlasí se stanovami a cíli sdružení a které se zaváží plnit uvedené povinnosti
člena sdružení. Jejich členství posuzuje a schvaluje výbor sdružení.

Řádné členství vzniká na základě schválení přihlášky. (Přihlášky jsou k dispozici u výdejního pultu na oddělení pro dospělé. Tamtéž je můžete zanechat k registraci).

„Přijďte! Těšíme se na vás.“

Zakládající členové sdružení

POZOR ZMĚNA !!!

ZVÝŠENÍ POPLATKU ZA UPOMÍNKY – viz. výpůjční řád.

PODÍVEJTE SE, JAK SE ZMĚNILO NAŠE DĚTSKÉ ODDĚLENÍ! - VÍCE ZDE!

Průzkum spokojenosti uživatelů knihovny ZDE!

Zapojte se prosím - pomůžete nám i sami sobě - již nyní máme první poznatky.

Připomínky čtenářů a jejich řešení ZDE!

Od 1.9.2012 nabízíme pro registrované čtenáře možnost absenčního zapůjčení čtečky elektronických knih značky ELONEX.

Více informací naleznete ZDE

Projekt Čtení pomáhá

Naším cílem je umožnit vám spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Nabízíme vám seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih přečtete, vraťte se k nám zpět. Poté, co odpovíte na pár otázek vztahujících se ke knize, získáte 50 korun.

Tuhle odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na vaši pomoc. Třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro vás i pro ty, kterým pomůžete. Těšíme se, že se k nám brzy vrátíte.

Více na : http://www.ctenipomaha.cz/

PROSBA:

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat o darování uveřejněných titulů, které jsou bohužel ztraceny, či ukradeny a v našem knihovním fondu chybí.

Autor Dílo Autor Dílo Autor Dílo
Shakespeare Komedie I. Bridel Co bůh?Co člověk? Defoe Robinson Crusoe
Moliére Lakomec Sartre Nevolnost Homér Odyssea
Maupassant Kulička Orten Ohnice Hrabě Blues pro bláznivou holku